Kruasanų testas 2

Pernai darėme kruasanų testą, kuriame lyginome kruasanus iš populiarių kepyklų/konditerijų. Šiemet nusprendėme skirti dėmesio prekybos centrų produkcijai bei tinklinėms kepykloms, kurios turi daug prekybos taškų arba tiekia produkciją kavinių tinklams.

Taigi ant mūsų krepšį pateko: „Iki“, „Rimi“, „Maxima“, „Lidl“, „Markizetė“ (tiekianti kruasanus kavinių tinklams „Vero cafe, „Caffeine“ ir keliems mažiems kavos namams Vilniuje ) bei „Crustum“ (vien Vilniuje turinti 12 prekybos taškų). Galima buvo priskirti dar keletą kitų prekių ženklų (pvz. „Mon Ami“, kuri turi nemažai prekybos taškų, arba „Mindaugo kepyklą“, kuri tiekia „Šviežiai kavai“), tačiau nenorėjome kartotis.

Pirmas į akį krintantis dalykas yra kainų spektras – prekybcentrių kruasanai kainuoja dvigubai mažiau nei specializuotų kepyklų, ir tai yra normalu (masto ekonomija padeda sumažinti kaštus), tačiau mums buvo smalsu, kiek ryškūs skonio skirtumai. Taigi apie visus iš eilės.

Rimi. Ne taip jau reta su prekybcentriais, kad kartais juose kruasanai būna normalios spalvos, o kartais perdėm apskrudę. Šįkart ir čia teko rinktis iš pernelyg rudos partijos. Paragavę konstatuojam, kad apkepimas neturėjo įtakos sausumui – kruasanas pakankamai drėgnas, porėtas, tačiau paviršinis degėsiukas vis tiek duoda skonio niuansų. Bendrąja prasme skonis net geresnis, nei tikėjomės, bet to, šie kruasanai išsiskiria mažiausia lyginamąja kaina.

Svoris 57 g, kaina – 0,29 EUR, lyginamoji 50 g kaina – 0,25 EUR.

Maxima nebūtų „Maxima“, jei jos kruasano kaina nebūtų mažiausia, tačiau jis yra ir mažiausio svorio, taigi kainodaros triuką išryškina lyginamoji kaina. Kokybė ir skonis – neutralūs – nei labai blogai, nei labai gerai, galima konstatuoti tik tai, kad valgyti galima, ypač jei naudojame sumuštiniui su įvairiais ingredientais.

Svoris 48 g., kaina – 0,27 EUR, lyginamoji 50 g kaina – 0,28 EUR.

Lidl. Žemų kainų rojuje kruasanai nėra pigiausi nei kainos už vienetą, nei lyginamosios kainos prasme, tačiau. Tačiau lyginant su kitų prekybcentrių kepiniais, šis kruasanas yra puriausias (tai išduoda dydžio ir svorio santykis) bei drėgniausias. Kokybiškai jis panašiausias į specializuotos kepyklos.

Svoris 52 g, kaina – 0,29 EUR, lyginamoji 50 g kaina – 0,28 EUR.

Iki. Gali būti, kad liaudyje vis dar gaji „Iki“ sąsaja su Prancūzija ir puikiomis jos gastronominėmis tradicijomis, bet ji nebeturi jokio pagrindo. Taigi su jų kruasanais nutiko tas pats, kas pernai su „Boulangerie Thierry“ – kruasanas sausas, vizualiai matyti sukietėjęs išorinis luobas. Galbūt mums nepasisekė, ir lentynoje gulėjo vakarykščiai, bet čia ne vertintojų bėdos, juolab, kad pirkome ne kokioje miesto pakraščio parduotuvėje, o vėlyvą šeštadienio rytą miesto centre.

Svoris 53 g, kaina – 0,39 EUR, lyginamoji 50 g kaina – 0,38 EUR.

Crustum. Vitrinoje ant etiketės parašyta “sviestinis ragelis”, taigi atrodė panašu į pernai metų “Stiklių” atvejį. Nors iki kruasano standarto netempia, tačiau šis ragelis vis tiek nėra mielinė bulka, o sluoksniuotas, pakankamai gero skonio kepinys. Kaina vidutinė, bet nežinia, kodėl kažkas galėtų norėti būtent šio kepinio.

Svoris 71 g, kaina – 0,99 EUR, lyginamoji 50 g kaina – 0,70 EUR.

Markizetė/La Marquise. Atrodo galingai – šitas kruasanas didžiausias, sunkiausias ir brangiausias iš visų (ypač jei perki ne jų firminėje, o kavinėje). Kokybiškai tai geras pasirinkimas – porėtas, drėgnas, ne per sunkus ir ne per riebus. Turėtų tikti tiems, kam „Mindaugo kepyklos“ per riebūs (nors tai ne trūkumas, o skonio reikalas).

Svoris 76 g, kaina – 1/1,4 EUR, lyginamoji 50 g kaina – 0,66/ EUR.

nr. prekių ženklas svoris (g) kaina (EUR) lyginamoji kaina  (EUR) už 50 g
1 Rimi 57 0,29 0,25
2 Maxima 48 0,27 0,28
3 Lidl 52 0,29 0,28
4 IKI 52 0,39 0,38
5 Crustum 71 0,99 0,70
6 La marquise/Markizetė 76 1 (1,4) 0,66 (0,92)

Taigi apibendrinus, iš prekybcentrių mums geriausias skonio ir kainos variantas – “Lidl”, o iš kepyklų (įtraukiant ir pernai metų išvadas) – “Markizetė”/“La Marquise” (ypač perkant firminėje konditerijoje).

Beje, visko brangimo kontekste, neprasmuko pro akis ir pernai vertintų kruasanų kainos: pavyzdžiui “Mon Ami” kaina pakilo nuo 1,19 iki 1,29 EUR (tačiau akivaizdu, kad kruasanas riebesnis, o jie ir patys skelbia, kad pakeitė receptūrą su daugiau sviesto), „Mindaugo kepyklos“ – nuo 0,87 iki 1 EUR, „Sugamour“ padavėja sakė, kad šią savaitę brangsta iki 1,50 EUR (buvo 1,2 EUR).

Save

Save

← Previous post

Next post →

5 Comments

 1. KaratistasLY

  Šviečiasi Elska sienos background’e. O kaip jų sviestinis ragelis? :)

  • Strelka

   Elskos nevalgėm, tik kavinomės:) o ką?

   • KaratistasLY

    Įdomu būtų sužinoti Jūsų nuomonę ir visai tiktų į šį palyginimą :)

    • Strelka

     Na, tuomet reiks specialiai paragaut, bet įvertinus kaip kepa ir kainą, vargu, ar galima tikėtis didelio konkurencingumo:)

 2. Lidl vis dar džiugina skaniais kepiniais, tikiuos nenusivažiuos. Seniau labai mėgau Iki bandeles, bet kažkas ten blogo nutikę ir skonis labai suprastėjęs.

Leave a Reply