Apie ką čia viskas

MŪSŲ ATSAKYMAI Į JŪSŲ KLAUSIMUS 5 М. GIMTADIENIO PROGA
🧁 Ką davė blogas jums pačioms? Normalus ar šitas etapas transformavosi į tai, ko nesitikėjote? 
Belka: Nieko kardinalaus blogas kaip ir neatnešė. Tik šiandien nuo maisto perėjau prie visokių menų. Ir šiek tiek grįžau prie juostinės fotografijos. Jei kam įdomu, tai instagrame rasite Jurga Mi. Džiaugiuosi laisvais savaitgaliais, kai nereikia fotografuoti receptų ir galvoti, ką gaminti.
Strelka: Man blogas pirmiausia davė galimybę realizuotis per rašymą – ir būtent tomis temomis, kurios mane iš tiesų domina. Taip pat davė naujų pažinčių su žmonėmis, su kuriais šiomis temomis galima diskuoti. Taigi mano burbule tikrai nėra problemos, kad nebūtų su kuo pašnekėti giliomis temomis – man rodos, jog jame dauguma žmonių tokie, su kuriais galime turėti ne bet kokį, o turiningą ryšį.
🧁Koks vertingiausias dalykas, kurį patyrėte/suvokėte ar kitaip gavote šioje penkių metų kelionėje?
Belka: Keletą malonių pažinčių.
Strelka: Kadangi pažintis jau paminėjau, tai sakyčiau, kad man įdomiausia per tekstus stebėti savo suvokimo vystymąsi.
🧁Ar buvo momentų, kuomet norėjosi viską mesti? Kaip tokias situacijas sprendėte?
Belka: Aš taip ėmiau ir padariau 😀 Tiesa, iki to dar ilgai kankinausi, kol sau pripažinau, kad šita tema manęs nebedomina tiek, kiek domino anksčiau.
Strelka: Man nebuvo. Entuziazmas, žinoma, banguoja – tai jo daugiau, tai mažiau. Bet saviraiškos man tikrai nesinori mesti – ji gali nebent įgyti kiek kitokias formas.
🧁Kokios rubrikos labiausiai pasiteisino, o kokios ne? Kokia populiariausia blogo tema per šį laiką?
Strelka: iš tiesų daugiausia žmonių domisi rubrikoje „Pilna burna“ skelbiamais receptais, taip pat nemažai ir maitinimosi vietų apžvalgos „Šaukštai po pietų“. Populiariausias įrašas turbūt yra apie kombučos gamybą namuose. Nepaisant populiarumo, šių rubrikų dėl Belkos įvardytų priežasčių nebevystome. Keletas naujų rubrikų „Skonio trikampis“, „Personality Homes“ taip ir neįsivažiavo – tačiau į pastarąją vis dar dedu vilčių, nes į namų temą žiūriu gan aistringai. Taigi, jei pažįstat įdomių žmonių, kurie gyvena charakteringuose namuose, labai laukiu pasiūlymų.
Man pačiai vertingiausia atrodo „Nuogos tiesos“ rubrika, o jos temas ruošti nelengva. Šiemet parašiau tik 4, tačiau per 5-erius metus susiformavo visai neblogas portfelis – daugiau nei pusė šimto temų, pradedant skausmu, skyrybomis, vienatve, mirtimi, baigiant lyčių vaidmenimis, intelekto ir žaismingumo santykiu, asmeniniu tobulėjimu ir dvasingumu.
🧁Ar esate kažką reklamavę už pinigus?
Strelka: Šį dalyką esame ne kartą svarstę ir savo poziciją išreiškę – influencinimu užsiimti nenorime, mums svarbiau galimybė atvirai reikšti nuomonę. Situacija, kai sudalyvauji renginyje, kuris daromas dėl formalaus atsižymėjimo, ar perskaitai knygą, kuri nepatiko, ir norisi atvirai tą nuomonę pareikšti, yra nemaloni. Tada belieka patylėti. Bet stengiamės į tokias situacijas nepatekti. Tačiau jei kažkas su dovana pataiko į mūsų supratimą, kas yra faina, atitinkamai ir reaguojame – tikrai negaila viešai pagirti tų, kas stengiasi, nededant to ant finansinių svarstyklių.
🧁Bloge buvo pasirodę keletas naujų autorių. Kokia šiandien yra blogo komanda?
Strelka: Taip, buvo ir gal dar galutinai nedingo:) Bet kurti turinį reikia mėgti ir ne kiekvieno žmogaus gyvenime ši veikla turi aukštą prioritetą. Šiame kontekste, man pačiai labiau rūpi kurti, nei užsiimti vadyba. Taigi, jei kažkas nori kurti, bet nenori pradėti nuo savo kanalo kūrimo, visada galima aptarti, ar mums pakeliui.
🧁Ar planuojate kokių nors naujienų?
Strelka: 5 metų sukaktis yra tam tikras riboženklis, kad naujienų reiktų. Jau ne vienerius metus galvojau apie tinkladaidę, tačiau mano kokybės kartelė turiniui ir formai yra gan aukšta – manau, kad ją pasiekti ir su kiekvienu epizodu išlaikyti yra reikalų. Dabar madingas natūralumas, nepersistengimas, darymas taip, kaip gaunasi, todėl rinkoje ir labai vidutiniškų dalykų, ir nesinori to abejotinos kokybės triukšmo didinti.
Tačiau svarstau, ar nereiktų garsinių „nuogos tiesos” įrašų – vien dėl pačios formos patogumo. Galvoju ir apie naujienlaiškio kokybinį atnaujinimą. Tačiau visa tai imlu laikui, ir vis dar nesu tikra, ar iš šį hobį galima paversti į visos dienos darbą. Kolegų „patreonų“ pavyzdžiai rodo, kad galima, tačiau kol kas abejonių vis dar daugiau, nei ryžto😊

SB profilis

4 klausimai, į kuriuos – mes žinome – mums įkyrės atsakinėt

Apie ką šitas blogas?

Strelka: Apie dvi gyvenimo ir asmenybės puses: kietą ir minkštą, racionalią ir juslingą, ironišką ir sentimentalią. Apie eksperimentus, personažus, reikaliukus ir gėrybes.

Kodėl/kaip sugalvojot rašyt?

Belka: Labai gerai prisimenu, kur buvom, kuomet gimė mintis apie blogą. Buvo saulėtas rugsėjo sekmadienis. Žinau, kad sekmadienis, nes tik sekmadieniais mes darom tokius dalykus – šiltuoju periodu gulim po prezidentūros kaštonais, geriam kavą ir valgom Fionos desertus. Apie ką kalba ėjo, gal nedetalizuosiu, bet čia Strelka ištarė tuos žodžius – mudvi kaip strelka su belka – reiktų rašyt tokį blogą. Va taip viskas ir prasidėjo. Tiksliau kuriam laikui buvo pamiršta. Arba šiaip vis periodiškai buvo pajuokaujama šia tema. Tuo to laiko praėjo daugiau nei metai.

Strelka: tiesiog sutapo trys esminės sąlygos: mes mėgstam išbandyti naujus dalykus, norim apie tai kalbėti ir kitiems tos kalbos dažnai pasirodo įdomios. Kodėl gi to neištransliavus platesniam ratui? juolab, kad dviese galime „padengti“ daugiau temų arba į tą patį dalyką pažiūrėti iš dviejų pusių. Nežinau, kaip Belka, bet aš galvojau kokio blogo man trūksta, kokį aš norėčiau skaityti. Tokiu mūsų blogą ir norėčiau matyti.

Kam jums jis?

Belka: Blogas mums reikalingas, aišku, dėl saviraiškos (Ir dėl pakvietimų į renginius… ha ha…). O šiaip tai man vėl norisi veiklos, norisi rašymo, norisi kažką daryt. Visi aplink juda, kruta, kažką daro, tik aš viena ne.

Strelka: kad žmonės neklausinėtų, kodėl tiek visko šnekam, bet nerašom Aš dažnai prisigaudau visokių idėjų, užsikrečiu temomis kaip virusu – tada noriu apie tai šnekėt, diskutuot. Gal kai kam net įkyriu – o čia tikiuosi bendravimo tais, kam tie dalykai įdomūs kaip ir man.

Kodėl toks/rusiškas pavadinimas?

Strelka: xa, tie šunys nebuvo rusai – kas kad rusai jiems vardus davė ir į kosmosą paleido. Užtat atgarsis buvo tarptautinis. O šiaip jų vardai asocijuojasi su draugėmis, kurioms dviese smagiau šturmuoti vietas, kur kiti nebuvojo. Be to, nacionalistinis marazmas mūsų nekamuoja – mums skamba gerai.

Belka: Mūsų galvose tai tikrai ne šunys paleisti į kosmosą rusų propagandiniais tikslais, bet dvi asmenybės, kurios yra pakankamai skirtingos savo prigimtimi ir požiūriais, kartais mes net pavargstam ginčytis. Tada parašom, kad viskas baigiam, pavargau. Ir ramiai išsiskirstom su savo nuomomėn. Bet tuo pačiu ir turim daug bendro.

Turite kitų klausimų? Brūkštelkit komentaruose.

4 Comments

  1. Kokios dailios ir patrauklios mergaitės! aš sužavėtas jau vien piešinukus žiūrėdamas :)

    • Strelka

      Nepriimkit norimo už esamą – už piešinukų gali slypėti nedailios, nepatrauklios ir visai ne mergaitės:)

  2. Strelka

    Matyt buvo pakankamai akivaizdu, net klausimas nekilo. Tačiau nei viena iš mūsų nėra 100% Strelka ar 100% Belka. Kartais absoliučiai rolėm apsikeičiam:)

  3. O kaip supratot kuri š Jūsų Strelka, o kuri Belka? metėt monetą ? :)

Leave a Reply