Viena gal 20 metų buvo mano wishlist’e. Dar nuo tų laikų, kuomet rodė Komisarą Reksą. Objektyviai su Viena yra viskas gerai – public transportas idealus, muziejai įspūdingi ir erdvės jose taip pat. Pasitenkinimo ir vertės lygis nepalyginamai didesnis nei apsilankius NDG ar Gedimino pily. Tvarkinga, švaru ir kol kas negražu – parkai dar rudi, pilki ir be lapų. Rojus istorijos ir meno mėgėjams, foodies irgi nelieka neskriausti. Tačiau mane ten ištiko lengvos formos Paryžiaus sindromas. Per ilgai aš ten norėjau nuvažiuot ir per didelius lūkesčius turėjau.

Ką ten nuveikt per 4 dienas, aš jums nuosekliai nepasakosiu, nes tai užtruktų. Klauskit geriau gūglo ar Lonely planet, bet galiu parašyti  5 subjektyvias vietas, į kurias tikrai grįžčiau:

1 Albertina muziejus. Muziejai niekada nebuvo mėgiamiausia turistavimo dalis. Ir juos lig šiol sėkmingai aplenkdavau, bet dabar gi lankau Vienožinskio dailės mokyklą, tai ir kaip wannabe menininkė. Šiuo metu kaip tik vyksta gausi ir labai puiki Egon Schiele paroda. Kai kas man sakė, kad jis yra nupopsintas, su kuo galima sutikti. Antra vertus, visi pikasai, vangogai, klimtai (O iš Klimto austrai, atrodo, išspaudė viską kas buvo įmanoma) ir t.t. irgi yra nupopsinti. Bet ar tai keičia jų vertę?

2 Naschmarkt turgus. Žymiausias ir geriausias turgus Vienoj (Kaip kokia La Boqueria Barselonoj). Na, bent jau taip sako. Šeštadieniais galima pasivaikščiot po blusturgį, kuris gana nemažas, žmonių ten irgi atitinkamas kiekis. Daug turistų, didelės kainos ir šiek tiek trūksta įvairovės. Pažioplinėt, ko nors nusipirkt, išgert kavos, papusryčiaut, užkąst ar rimčiau pavalgyti vieta yra tikrai tinkama. Smagu ir aplink turgų paslankiot, ir užsukt į vieną kitą Rytų maisto prekių parduotuvę.

3 Brunnenmarkt turgus. Sprendžiant iš forumų komentarų, tai čia neva mažiau turistų, daugiau įvairovės, žemesnės kainos ir daugiau autentikos. Kas iš dalies yra tiesa, bet įsivaizduokim, kad mums reikia palyginti Vilniaus senamiestį su Krasnucha. Kur daugiau tos autentikos yra? Ir kokios autentikos mums reikia? Brunnenmarkt nėra itin posh rajone. Akivaizdžiai tai pamatai tik įlipus į metro – kuo arčiau turgaus, tuo labiau keičiasi kontingentas. Man vienai ten nebuvo labai jauku, bet turgus ir jame vykstantys reikalai yra verti dėmesio.

4 Neni. Anthony Bourdain kažkurioj savo laidoj yra sakęs – nevalgykite pusryčių viešbutyje. Eikit į miestą. Vietoj šnicelio, kurį galit ir namie išsikepti, ar zacherio, kuris vis tik yra tortas kaip tortas, valgykit tai, ko pas mus nėra ir artimiausiu metu taip gerai tikrai nebus – Middle Eastern restoranas Neni duoda puikius ir gausius pusryčius. Ir, aišku, ne tik pusryčius. Rasit jį Naschmarkt turguj.

5 Nicolay. Vieta, garsėjanti pyragais. Draugiškas, paslaugus staff’as ir mielai leidžiantis save paglostyti ant saulės besivartantis milžiniškas katinas. Pusryčiams kiaušinienė “kaip namie” ir dar šiltas pyrago gabalas.  Man daug nereikia geros dienos pradžiai.