Saldūs daržoviniai pyragai jau seniai nebėra jokia naujiena konditerijos mėgėjams, taigi buvome įsitikinusios, kad įpusėjus rudeniui, dauguma save gerbiančių kepyklų ir kavinių morkų tortą turės. Juolab, kad kai kuriose iš jų šis kepinys yra siūlomas visus metus.

Vis dėl to kai kurios populiarios tinklinės kepyklos, ne kartą minėtos mūsų kituose konditeriniuose testuose (pvz. „Crustum“, „Mon Ami“) nei morkų torto, nei morkų pyrago neturėjo („Sluoksniai“ kepa pagal grafiką, į kurį niekaip nepataikomeJ). Kai kurios (pvz. „Tie kepėjai“, „Mažoji ragainė“) tiesiog nepageidavo pardavinėti kepinio gabaliukais.

Taigi į šį testą įtraukėme ir kepyklų, ir kavinių, ir prekybos tinklų konditerijos cechų produkciją – iš viso paragavome 9: „Caffeine“, „Taste map“ (kepa „Vanilinis dangus“), „Pinavija“, „Tortinė“, „Kmyninė“ (kepa „Biržų duona“), „Šokolado meistrai“, „Maxima“ („Rimi“ prekybos tinklas kaip naujieną pasirinko įvesti moliūgų tortą, tačiau į šį testą jo nusprendėme nepainioti) ir galiausiai dar „Backstage cafe“ (kepa „Our Daily Bread“) ir „Strange Love“.

„Cafffeine“. Tortas sudarytas iš dviejų storų biskvitų ir dviejų kremo sluoksnių. Biskvite matyti morkų tarkiai, jis pagardintas graikiniais riešutais (jais dekoruotas ir viršus), o  kremo sluoksnis šiame buvo mažiausiai saldus iš visų ragautų – priminė tepamą varškės kremą. Tortas gan sunkus, pakankamai drėgnas, tačiau ne per saldus ir ne itin ryškaus skonio. Šio torto lyginamoji kaina yra viena mažiausių.

Lyginamoji kaina už 100 g – 0,87 EUR.

„Taste map“/“Vanilinis dangus“. Šiame torte biskvitų ir kremo santykis 3:3, papuoštas spanguolėmis ir šilauogėmis, taigi gabaliukas vienas išvaizdžiausių. Biskvite, greta graikinių riešutų galima aptikti ir ananaso gabaliukų (mums jie pasirodė pertekliniai), jis pakankamai drėgnas ir iš sunkesnių. Pertepimas saldesnis nei prieš tai ragauto torto, tačiau ragaujant atskirai biskvitą, skonio gerokai mažiau. Taigi bendras skonio sodrumas, nepaisant labiau išreikšto saldumo, gana silpnas. Skonio prasme šis tortas nėra radikaliai geresnis už parduodamą „Caffeine“, tačiau jo kaina yra tarp didžiausių.

Lyginamoji kaina už 100 g – 1,91 EUR.

„Pinavija“. Šis tortas turi daugiausia sluoksnių – 4 biskvitus ir 4 pertepimus, papuoštas dumplainiais ir avietėmis, taigi atrodo bene išvaizdžiausiai. Biskvitas kiek lengvesnis nei prieš tai ragautų, tačiau gan stipriai pagardintas prieskoniais, jaučiasi apelsino žievelė. Apelsino skonis jaučiamas ir pertepime. Tačiau šiame torte razinų nemėgėjai ras nemalonų siurprizą – tai vienintelis tortas iš ragautų, kuriame buvo razinų. Kaip įprastai, šios kepyklos torto kaina pati didžiausia.

Lyginamoji kaina už 100 g – 2,4 EUR.

„Tortinė“. Šio torto teko važiuoti du kartus: pirmąjį buvo likęs tik vienas senesnio torto gabaliukas, parduodamas su nuolaida, kas tikėtina, būtų įtakoję ir testo vertinimą, taigi turėjome užsukti pakartotinai, kad gautume šviežią gabalėlį. Šis tortas sudarytas iš dviejų gan storų biskvito sluoksnių ir vieno pertepimo, papuoštas to paties pertepimo „zefyriukais“ su gervuoge ir šalavijo lapeliu. Šis tortas išsiskiria itin tamsiu, karameliško skonio (galbūt dėl muscovado cukraus) ir kokosiniu kremu. Tai visiškai netikėtas derinys, kuris tortui suteikia gaivumo, tačiau stokoja sukibimo – gnybiant šakute, tortas linkęs išsisluoksniuoti. Be to, dėl išpopuliarėjusio kokoso sviesto naudojimo dantų, odos ir plaukų priežiūrai, šis skonis kai kam gali būti įkyrėjęs ir kiek priminti kosmetinę priemonę. Visgi tai labai specifinio skonio tortas, kuris arba patiks arba ne. Šio torto lyginamoji kaina yra viena didžiausių.

Lyginamoji kaina už 100 g – 2,08 EUR.

 „Kmyninė“/“Biržų duona“. Čia radome ne tortą, o pyragą, tačiau neišbrokijom. Biskvitas purus (gal net kiek per daug išpūstas), kiek drėgnas, tarkių nematyti, bet gan ryškiai oranžinis – pamanėme, kad morkų procentas jame neturėtų būti labai didelis (galbūt ir spalva pagerinta). Skonis ne per saldus – jo suteikia glajus. Besiorientuojantiems į mažesnį riebumą, šis pyraginis variantas gali būti ir visai tinkamas pasirinkimas. Šio pyrago kaina yra viena mažiausių, tačiau vis tiek didesnė nei „Caffeine“ torto.

Lyginamoji kaina už 100 g – 0,96 EUR.

„Šokolado meistrai“. Šio torto biskvitas nėra sausas, tačiau išsiskiria rupumu, jame aiškiai matyti morkų siūlai. Vienai iš mūsų toks variantas patiko, kitai ne, taigi grynai skonio reikalas. Kremo sluoksnis plonas, glajus praktiškai vien iš cukraus pudros – nepatiko mums abiems. Jį pakeitus, tortas mėgstantiems rupesnę tekstūrą galėtų būti visai patrauklus pasirinkimo variantas. Šio torto kaina prie didesnių.

Lyginamoji kaina už 100 g – 1,73 EUR.

„Maxima“. Šis morkų ir medaus skonio plokštainis sudarytas iš 2 sluoksnių biskvito ir dviejų, ne plonesnių nei biskvito sluoksniai, pertepimų, dekoruotas biskvito trupiniais ir kakavos sviesto žvaigždutėmis. Šiame plokštainyje dominuoja „sintetinis“ pertepimų skonis, taigi daugiau nei vieno kąsnio ragauti nesinori. Žiūrime  į sudėtį: šiame kepinyje yra ir emulsikliai, ir tirštikliai, ir dažikliai, ir gliukozės-fruktozės sirupas, ir konservantas (kalio sorbatas) ir grietinėlės-augalinių riebalų mišinys su dalinai hidrintu palmių aliejumi ir pan. Žodžiu, kokia sudėtis, toks ir skonis bei kaina – šis pyragas išties yra pigiausias.

Lyginamoji kaina už 100 g – 0,61 EUR.

„Backstage cafe“ (“Our daily bread”). Šio torto biskvitas iš sunkiųjų, drėgnas, gana prieskoningas, kremas – anakardžių-kokosų, tačiau pastarajame jų nesijaučia taip, kaip „Tortinės“ variante – dominuoja anakardžiai. Šio, kaip supratome, veganiško torto skonyje dominuoja ne saldumas, o riebumas, ir tai visai priimtinas variantas norintiems natūralesnio skonio. Lyginamoji kaina tarp vidutinių, bet į didesnę pusę.

Lyginamoji kaina už 100 g – 1,85 EUR.

„Strange love“. Šio torto biskvitas išsiskiria lengvumu, todėl lyginamoji kaina pagal svorį pati didžiausia. Maskarponės kremas taip pat nesunkus – matyt, nemažai grietinėlės. Skonio balansas geras, tačiau šis tortas, kaip ir „Pinavijos“, savyje slepia razinas. Papildomo skonio suteikia kepintos migdolų plokštelės, kuriomis dekoruotas visas paviršius.

Lyginamoji kaina už 100 g – 2,60 EUR.

Apibendrinus, tortų kainos šįkart išsirikiavo pagal kokybę ir skonį, išskyrus tai, kad parduodamas „Caffeine“ pagal lyginamąją kainą buvo dvigubai pigesnis už „Taste map“ („Vanilinis dangus“) – matyt dėl to, kad pirmieji kepa patys. Vizualiai jis buvo kiek mažiau patrauklus, tačiau skonio prasme tikrai ne prastesnis, gal net sodresnis prieskonių prasme.

Vengiantiems gyvulinės kilmės produktų gali būti patrauklūs „Backstage cafe“ (“Our Daily Bread”) ir „Tortinės“ tortai – tačiau pastarajame dominuoja kokosų skonis ir jis yra kiek brangesnis. Nekenčiantys razinų turi galimybę išvengti ir didžiausių išlaidų – „Pinavijos“ ir „Strange love“ tortai mums pasirodė bene skaniausi, tačiau ir patys brangiausi.

Būtų buvę įdomu „Biržų duonos“ („Kmyninė“) pyragą palyginti su „Mažosios ragainės“, tačiau, kaip ir minėjome, jis buvo nepjaustomas (šiaip viso  kekso su tarkuotų morkų kauge ant viršaus dėl vizualinio efekto tikrai nepirktume). Nors „Maximos“ kepiniai visai neblogai pasirodė ir kruasanų, ir kibinų testuose, šįkart ragautas morkų pyragas tikrai neatlaikė kritikos.

 

 

Pagal lyginamąją kainą

prekių ženklas bendras svoris (g) kaina (EUR) lyginamoji kaina  (EUR) už 100 g
MAXIMA 135 0,83 0,61
CAFFEINE 253 2,2 0,87
BIRŽŲ DUONA@KMYNINĖ 192 1,84 0,96
ŠOKOLADO MEISTRAI 186 3,21 1,73
BACKSTAGE/OUR DAILY BREAD 200 3,7 1,85
VANILINIS DANGUS @TASTEMAP 162 3,1 1,91
TORTINĖ 144 3 2,08
PINAVIJA 284 6,82 2,40
STRANGE LOVE 100 2,6 2,60