A’Polo

Šiek tiek nusivylus koldūnų patiekalais ukrainiečių virtuvės užeigose, po kurio laiko pažįstami rekomendavo apsilankyti vienoje užeigoje stoties rajone. V.Šopeno g. 10 esantys Van Dumpling specializuojasi šio patiekalo gamyboje, viskas daroma „hand made“ būdu, todėl lūkesčiai buvo nemaži. Užbėgant į priekį pasakysiu, kad nenusivyliau.

Stoties rajonas atsigauna, jame atsiranda vis daugiau įdomių vietų. Ne išimtis ir šita Van Dumplings užeiga. Paprastas, minimalus ir šiek tiek hipsteriškas interjeras suteikia malonią atmosferą. Meniu neperkrautas, kainos padorios.

Prie užsakymo stalelio vaikinas skaito „Broliai Karamazovai“. Nustembu. Bet pasiteiravus daugiau info apie meniu, padažus ir kt. dalykus dažnai skamba atsakymas „nežinau“, o klausimas kur dingo užeigos FB paskyroje reklamuojami sibirietiški koldūnai su grybais, vaikinui atrodo iš viso nesuprantamas.
Tada labai norėjosi tam vaikinui priminti , kad caras Nikolajus 1849 m Sakt Peterburge F.Dostojevskį kartu su grupele kitų socialistų išrikiavo Semionovskio aikštėje ir jau ruošėsi jiems įvykdyti mirties bausmę, bet paskutinę minutę nuosprendį atšaukė, pakeisdamas jį ištrėmimu į katorgą Sibire ir tarnyba kariuomenėje. Po šio įvykio visos socialistinės idėjos pas F.Dostojevskį išgaravo kaip rūkas ir jis kaip pašėlęs rašė romanus, tarsi kiekviena jo knyga būtų paskutinė.

Mano galva, visus restoranų, užeigų, kavinių ar kitokių maitinimo įstaigų darbuotojus, kurie beveik nieko negali pasakyti apie savo įstaigos meniu, reikėtų bent jau pusmečiui ištremti į virtuvę puodų plauti, o pertraukėlių metu jie galės perskaityti kitą puikų F.Dostojevskio kūrinį „Nusikaltimas ir bausmė“.

Bet grįžkime prie koldūnų. Patiko, kad porcijos dydį gali pasirinkti iš trijų opcijų- 10,15 ir 20 vnt. Tikrai patogus reikalas, o tuo pačiu galimybė paragauti kelių rūšių koldūnų. Aš su koldūnais eksperimentų nemėgstu, todėl pasirinkau tradicinį 15 vnt variantą su mėsa ir grietine. Buvo skanu. Koldūnai nepervirti, skani rankų darbo tešla, gera mėsos tekstūra. Pietūs man kainavo beveik 7 eur.

Tikrai sugrįšiu dar kartą, nes tie virtiniai su vyšniomis (nežinau kodėl jie čia vadinami koldūnais), tai atsiminimas iš vaikystės laikų.

Jeigu būsite stoties rajone, tai rekomenduoju apsilankyti ir jums. Sako, kad greitai jie prekiaus ir šaldytais, todėl bus galima nusipirkti ir vieną kitą porciją į namus. Vienintelis minusas, tai rasti netoliese parkingą. Taip pat nežinau ir lauke esanti nedidelė terasa tikrai traukia jaukiai prisėsti, nes sėdėti teks vos ne gatvėje, kur eismas gana intensyvus.