Ne veltui man „Prancūzai“, esantys greta „Algirdo“ viešbučio, priklausančio „City Hotels“ tinklui, priminė „Belgus“ šalia „Rūdininkų“ viešbučio, kuris taip pat priklauso šiam tinklui.

Dienos metu tamsūs restoranai manęs nedžiugina, o „Prancūzai“ gali sudaryti tokį klaidingą įspūdį. Tačiau perėjus šviesos stokojančias patalpas, išeini į restorano plėtinį už pastato ribų, įrengtą kieme esančiame priestate. O ten šviesu ir žalia – kaip žiemos sode. Diena pasitaikė saulėta, bet šalta ir vėjuota, taigi atmosfera dienos pietums ten ideali.

Prancūzai kiek ekstravagantiški – fuksijos spalvos metaliniai baldai kiek rėžia akį, tačiau minimalistiniai klasikinių spalvų interjerai iš tiesų kiek pabodę. Beje, pietautojų čia nemažai – akivaizdu, kad vieta žinoma, ir mėgstama.

Kiek nustebina dienos pietums pateikiama tom yum sriuba, nors padavėjas ne žioplas ir sukasi iš situacijos sakydamas, kad Prancūzija šiais laikais ne tik prancūziška, o aš juokais paantrinu, kad tada tokiu atveju tikėčiausi tabbouleh.
Vis dėl to, sriuba azijietiškos labai neprimena – sultiny plaukioja tik viena, nors ir gardžiai pagrilinta krevetė. Jei ne bereikalingai smegenis sukantis pavadinimas, niekas ir nesuprastų, kad čia nelabai prancūziška. Bendrąja prasme intro skanus ir nedominuojantis, kas yra į gera.

Antram patiekalui imu midijų voveraičių padaže, pietų draugė – salotas su plėšyta vištiena. Baiminausi, kad midijų gali būti per daug ir persivalgysiu, bet kiekis iš tiesų optimalus. Pagaminta gerai, nors voveraičių rasti ne lengviau negu miške. Bulvyčių ir pagardo kiekis pats tas, tik trūksta šaukšto sultiniui išsrėbti. Taigi, kaip amžinai alkanas žmogus valgau duoną, dažydama ją į sultinį.

Kolegės salotos vargu ar kvepia „prancūziškai“, bet tiek to – prisistatyma nurodyta, kad tai paukštienos restoranas, o padažas apetitiškas, ir tai yra gana svarbu. Po pietų susigundom ir kava su desertu (per pusę), kuris yra maskarponės-ricottos kremas su sausainių pabarstais ir uogienėmis. Saldu ir riebu – man prancūziškumo sinonimas, o cheating days –labiau taisyklė, nei išimtis:)

Sriuba+vištienos salotos – 5.5 EUR, sriuba+midijos 6,96 EUR – taigi kainos padorios, su kokybe neprasilenkia. Deserto (2 EUR) ir americano (1,7 EUR) kainos irgi akių nebado. Apibendrinus, valgymo įspūdis teigiamas:)