Brandintos anties šlaunelės

Pirmą kartą ryžausi brandinti visą antį Kalėdoms prieš keletą metų, kai pamačiau Rene Redzepi šventinį receptą. Kamavo tas pirmo karto neužtikrintumo jausmas. Ir kaip visada dar būta ir nemažai skepsio. Bet viskas išėjo daug geriau nei aš galėjau kada įsivaizduoti. Tai tikrai buvo geriausia mano iškeptas antis ever. Daugiau visos anties nei brandinau, nei kepiau, bet pradėjau brandinti anties krūtinėlę ir šlauneles. Kas yra daug paprasčiau ir neatrodo taip bauginančiai kaip visos anties brandinimas. Be to, joms ir mažiau vietos reikia šaldytuve nei visai ančiai.

Brandinant mėsą gauname n kartų geresnį skonį ir minkštesnę mėsą. Ir tai yra žiauriai paprasta. Tik reikia šiek tiek pasiplanuoti iš anksto, t.y. nepamiršti savaitę prieš iki norimų pietų nusipirkti mėsos:

  1. Gerai nusausiname mėsą vienkartiniu rankšluosčiu.
  2. Druskos nereikia naudoti daug. Nepamirškit, kad ji niekur nedings ir jei persūdysit, tai teks ir valgyt persūdytą mėsą. Dviem anties krūtinėlėms ar šlaunelėms sunaudoju apie 1 arbatinį šaukštelį druskos. Gal net ir mažiau.
  3. Šaldytuve mėsą geriausia būtų pakabinti, ką aš ir dariau su visa antim. Bet šlauneles ir krūtinėlę dedu ant grotelių. Niekur neradau parašyta, kad reikia jas vartyt, bet aš dėl viso pikto apverčiu kiekvieną vakarą, nes pirmas dienas tose vietose, kur grotelės liečiasi su mėsa, būna šlapia. brandinta antis
  4. Mėsą galima laikyti kad ir 60 dienų.  Bet mums pilnai užtenka 7 dienų. Paskutinį kartą aš laikiau tik 3 paras, bet rezultatas mane pilnai tenkino.
  5. Mėsa turi kvepėti. Ne po pirmos dienos, aišku, bet jau po kokių 3 dienų galit pastebėti, kaip pradeda keistis jos kvapas. Jis tikrai yra labai malonus.

O po to jau galit rinktis receptą, kokį tik norit ir gamint kaip tik norit. Aš šį kartą gaminau su kopūstu ir keptomis bulvėmis.

kepta brandinta antis

Anties šlaunelės:
2 anties šlaunelių
čiobrelių
6 česnako skiltelių
bulvių

Anties šlauneles gerai apkepame gerai įkaitintoje keptuvėje ir sudedame į kepimo indą ant sutraiškyto česnako ir čiobrelių. Likusių nuo kepimo anties taukų neišpilame.

Bulves supjaustome į keturias dalis ir suberiame į verdantį vandenį. Paverdame apie 3-5 minutes. Vandenį nupilame ir užpilame anties taukais. Gerai permaišome. Ir suberiame viską į kepimo indą.

Kepame 140 laipsnių orkaitėje apie 90-100 minučių arba kol iškepa.

kepta brandinta antis

Kopūstai:
pusės galvos kopūsto
sviesto arba aliejaus kepimui
1 svogūnas, supjaustytas
120 ml natūralaus obuolių acto
obuolių vyno
1 a.š. garstyčių
keletas čiobrelio ir rozmarino šakelių

kopūstą stambiai supjaustome. Iš abiejų pusių gerai apkepame keptuvėje. Sudedame į puodą. Toje pačioje keptuvėje įdėję sviesto apkepiname svogūną iki suminkštės. Viską suberiame ant kopūstų.

Į tą pačią keptuvę supilame obuolių actą ir redukuojam iki 3-4 šaukštų. Supilame ant kopūstų. Pasūdome, sudedame prieskonius ir užpilame obuolių vynu. Troškiname ant mažos ugnies apie valandą, arba kol išsitroškina.

Padažas:
Skysčio, likusio nuo kopūstų
grietinėlės

Skystį, kuris liko nuo kopūstų, supilame į keptuvę ir ant didelės ugnies redukuojame iki norimo tirštumo. Aš paprastai redukuoju vos ne viską ir palieku kokius 6 šaukštus. Tuomet įpilu šiek tiek grietinėlės, išmaišau ir dar pakaitinu viską apie minutę.

kepta brandinta antis

← Previous post

Next post →

9 Comments

  1. Kristina

    Sveiki,
    Noriu paklausti apie visos anties brandinimą. Ar pries brandinant ją reikia įtrinti druska, ar druskos ir vandens tirpalą sušvirkšti į vidų?

    • Belka

      Reikia trinti druska.

    • Belka

      Bet daugiau pagūglinkit ta tema. Aš dariau taip kelis kartus su visa antim. Ir nesijaučiu labai kompetentinga šiuo klausimu :) Po to prakeiksit mane, jei kas nesigaus :D

  2. Laima

    Dabar žinosiu, ką tos antys, sukabintos žemyn galvom, veikia “Eleven Madison Square” epizode (dok. “7 days out”)! Tame restorane antis yra meniu vinis.

    • Belka

      Prajuokinot :) Ir nesistebiu kodėl jos yra meniu vinis :) “7 days out” reiks ir man pasižiūrėt.

  3. Labai patiko kopūstų receptas! O mėsos pati brandinti dar nesiryžau… Gal ir imsiuosi kada, nes esu vienąkart pasigaminusi labai šviežios ožkienos, tik ką ūkininko atvežtos, ir supratau, kad pernelyg šviežia mėsa yra lygiai taip pat negerai, kaip ir pasenusi… Ir labai gražios nuotraukos!

    • Belka

      Nida, išbandyk kada būtinai! Pradėk tiesiog nuo šlaunelių, nes taip daug paprasčiau :)
      O man dar neteko ragauti ožkienos apskritai :)

      • Ožkiena man labai patinka. Ji panaši į ėrieną, tik neturi specifinio ėrienos skonio. Ji liesa, tad gaminu ją kaip žvėrieną. Kadangi turim pažinčių ožkų ūkyje, tai vis apsirūpinam šviežia jaunų ožiukų mėsa. Jei būtų noras paragauti, mielai pasidalinsiu kontaktu, kad kai turės, ir tau pasiūlytų! :)

      • Ožkiena man labai patinka. Ji panaši į ėrieną, tik neturi specifinio ėrienos skonio. Ji liesa, tad gaminu ją kaip žvėrieną. Kadangi turim pažinčių ožkų ūkyje, tai vis apsirūpinam šviežia jaunų ožiukų mėsa. Jei būtų noras paragauti, mielai pasidalinsiu kontaktu, kad kai turės, ir tau pasiūlytų! :)

Leave a Reply