Odesa

O tai ten nėr karo? Kažkam kilo klausimas, kai tik pasigyriau apie nusipirktus bilietus į Odesą. Tai karo ten nėra. Šiaip Odesa nebuvo mano dream destination Nr. 1 niekada, bet kartais taip susiklosto, kad vos ne ekspromtu nusiperki lėktuvo bilietus. O ten yra visko – ir skanaus maisto, ir pigaus public transporto, ir uber’io, ir selfių kulto, ir prastų miesto pliažų, ir apleistų kiemų, o tuose kiemuose katinukų, daug katinukų, piktų pardavėjų, nelabai gero, bet pigaus vyno, ir gero craftinio alaus, ir postsovietinio mentalo, ir prastos kavos, ir saulės, ir dar labai daug visko.

Pradėsiu nuo visada man aktualaus klausimo:

Kur pavalgyti ir išgerti

Mano 3 pirmos favorite vietos, kur aš … pabūkim cheesy… palikau dalį savo širdies ir norėčiau ten grįžti vėl.

Друзья и пиво” (Friends and beer) – kažką savyje turinti vieta vis traukianti grįžti atgal. Beveik visus vakarus užbaigdavom šitam bare. Klasika – atsisėdus prie baro lengviausiai mezgamos pažintys su vietiniais ir barmenais. Tikrai nuostabus Trubadūro alus, geras maistas ir atmosfera.

Молодость” – tiems, kurių geriausi laikai buvo devintasis dešimtmetis. Konceptas išpildytas nuo iki. Pradedant maistu ir baigiant interjeru. Aptarnavimui priekaištų nėr, tik alus ten nelabai koks, bet galima gerti vietinį vyną ir настойки, t.y. namines trauktines. Foršmaką čia valgyti mums rekomendavo “Friends and beer” šefas. Sakė, kad ten gerą “tabletę” atneša. Ir iš tiesų foršmakas puikus. Kaip ir barščiai, vietinės keptos “тюльки” ar du karosėliai. Žodžiu, в Молодости хорошо!

Port.WineBar – turi jie local vynų ir vaisinių naminių vynų gan gausų pasirinkimą. Vynai, aišku, yra arba saldūs, arba pusiau saldūs, bet kaip turguj gruzinas sakė – o kam jums tas sausas vynas? Maistas irgi geras. Aplinka draugiška ir jauki. Tik weird jausmas, kuomet esi pats vyriausias visam bare. Turiu omeny, kad ten renkasi 20-25 metų jaunuoliai. Ir apskritai tokia tendencija pastebėta ne tik šitame bare. Nėr vietos senukams šioj šaly.
P.S. Nepriima kortelių.

Арт-клуб ШКАФ (Art-Pub Shkaff) – irgi gera vieta pasibūti, paklausyti gyvos muzikos, išgerti alaus ar kokteilių.

Kompotą rekomendavo ir internetai, ir pažįstami jau buvę Odesoj. Maistas paprastas, bet geras ir kokybiškas.

Internetai rašo, kad geriausia kava mieste yra White Whale. Ir jie nemeluoja. Kava tikrai gera. Turi kelias kavines mieste, kurias buvau pasižymėjus, bet netyčia radom Ševčenkos parke. Per karštį sėdėt po medžiais yra pats tas. Šiaip Odesoje kava random vietose tikrai prasta.

Ką galima aplankyti Odesoje

Aplankyti galima daug ką. Paminėsiu tik keletą vietų, kurios man itin patiko.

Katakombos. 
Kai atsibos karštis, galit lįsti į katakombas. Ekskursijas reikia užsisakyti iš anksto, ko mes nepadarėm, bet kažkokiu būdu mums labai pasisekė. Katakombas rasti nėr labai paprasta. Nuvarėm į tokį Naujininkų tipo rajonėlį. Ieškom pagal adresą, gūglas tipo rodo, kad jau čia tos katakombos yra, bet nu nėr. Klausiam – kur yra katakombos. Sako – kieme. Okei, einam kieman. Kieme remontuoja mašinas, visi užsiėmę, katakombų nėr. Klausiam moters – kur katakombos. Jin pamosikuoja kažką ranka. Atsisukam – vieni garažai, jokių katakombų. Susižvalgom tarpusavy, galiausiai pamatom, kad vienas iš tų metalinių garažų ir yra įėjimas į katakombas. Kadangi mes nesitarėm iš anksto, tai garažėlis užrakintas, spūdinam atgal namo, tačiau po kelių akimirkų ta pati moteriškė išlekia į gatvę ir šaukia mums, kad atėjo devuška. Pasirodo, kad kažkas 14 valandai užsisakė ekskursiją į katakombas. Ir tas kažkas yra šeima iš Lietuvos.
Ekskursija trunka apie 3 valandas (galima rinktis ir trumpesnį maršrutą), bet tikrai verta.

Odesos pasažas. Man vienas gražiausių pastatų Odesoj. Savo įspūdžiu nenusileidžia Milano pasažui. Tik Odesoj tuščia ir žmonių vienas kitas. Ten tam pasaže yra kavinė “Pierre – La Sweet Boutique“, gamina macarons’us ir pilsto kavą. Prašmatni vieta, bet makaronsas vis tiek kainuoja mažiau nei 1 €.

Odesos architektūra. Jei norit sužinot daugiau apie Odesą, palandžiot po kiemus ir namų laiptines, tai savaitgaliais rengiamos ekskursijos, kiekvieną kartą skirtingos. Ekskursijos trukmė apie 3 valandas, kurios vyksta rusų kalba.

Pryvoz turgus. Smagu apsilankyti didžiausiame miesto turguje. Įspūdžių į valias – rūbai maišosi su maisto produktais, babkos parduoda vištas išsidėjusios vos ne ant žemės, o lauke tai +30. Didelis pasirinkimas, smagi patirtis ir garantuotai išeisit pilnu maišu daržovių, vaisių ir žuvies.

Random info

Turėkit grynų, ne visur galima atsiskaityti kortele.

Public transportui naudojom 2GIS apps’ą, kuris ne visada teisingai rodo, bet visada galima dar pasiklausti ir vietinių, kuriais beje irgi iki galo negalima pasikliauti. Tramvajaus bilietas kainuoja 3 grivinas, maršrutkės kaina – 5 grivinos. Yra ir uber’is.

Odesos paplūdimiai. Mums labiausiai patiko už miesto, kur mažiau žmonių, daugiau erdvės ir girdisi jūros ošimas, o ne muzika.

10 patiekalų, kuriuos verta paragauti Odesoje

10 vietų, kurias verta aplankyti Odesoje

Žodžiu, važiuokit ir pamatysit dar daugiau nei aš čia papasakojau, nes tikriausiai visko paminėti yra neįmanoma.

← Previous post

Next post →

10 Comments

 1. Agnė

  Sveiki, kokiu būdu keliaudavote į užmiestinius paplūdimius? :)

  • Belka

   Su maršrutke arba tramvajum.

   • Agnę

    kokius uzmiestinius paplūdymius rekomenduotumet? Ačiū :)

    • Belka

     Rekomenduot tai nelabai, ką galiu, nes buvom tik dviejuose. Vieną kartą važiavom iki Fontankos – ten krantas akmenuotas, vandeny akmenų irgi pilna ir vanduo prie pat kranto purvinas nuo klinčių (ar kaip ten vadinasi ta medžiaga). Beje, ten galima rast ir katakombų. Na, toks laukinis tas pliažas :) Bet man jis įspūdį ir paliko didžiausią, galbūt dėl tų stačių krantų.
     Kitas pliažas arčiau miesto, kurį galima pasiekti su tramvajum – Luzavinka. Paprastas, elementarus pliažas, trenkiantis sovietmečiu. Bet žmonių gerokai mažiau ir erdvės daugiau.

 2. Vidmantas

  laba diena,
  Planuoju vykti rugsejo viduryje i Odesa. Gal galite atsiusti nuorodas kur apsistoti ,ka aplankyti.

 3. Žinau, ką pamiršai. Ogi parodas. Nežinau kiem kam aktualu, bet modernaus meno centras Odesoj yra visiškai osom. Erdvės, grafičiai kieme. Jokio pasipūtimo, paprastai ir jaukiai. Štai nuoroda: http://msio.com.ua/ . Mums būnant, buvo dvi puikios parodos. Pabendrauta (betarpiškai) su vienu jų autoriumi -Евгений Рахманин ir žmona-mūza.
  Dar verta aplankyti Lermontovo sanatoriją beveik miesto centre. Autentiškiau nebūna.

 4. Gyvenime nebūčiau pagalvojus kad norėsiu į Odesa. O vat dabar noriu.

 5. Živilė

  Labai smagus įrašas! :)

  • Belka

   Ačiū :) Bet toks jausmas, kad kažką pamiršau parašyt, ten tiek daug visko.

Leave a Reply