Objektyviai turime kuo džiaugtis – metus gromulavę idėją turėti StrelkaBelka branded gifts seriją, pagaliau turime rezultatą – pirmą daiktą, kuris reiškia, kad jau esame šis tas daugiau, nei rašeivos nemokamo turinio kūrėjos.
Jausmas, kai greta virtualaus (koks yra blogas) projekto atsiranda materialus objektas, kurį gali pačiupinėti, savotiškai nutupdo ant žemės ir apkrauna žemiškais reikalais bei klausimais, į kuriuos tenka ir turbūt dar ne kartą teks atsakyti, pasakojant kas, kaip ir kodėl. Taigi nuo tų dažniausiai užduotų klausimų ir pradėsim.
Kam jums to reikia?
Mintis sukurti ir pagaminti StrelkosBelkos daiktų kilo visai ne iš reikalo, ir visai ne mums. Tiesiog turėjome rubriką „Tamsus kambarys“, kurią šiemet pervadinom tiksliau – „Nuoga tiesa“. Jos veidas – ranka pieštos lengvai erotiškos iliustracijos. Ne kartą ir ne du pažįstami klausė, kodėl tų – kaip jie sako – fainų mergų nepanaudojame kažkokiems gaminiams, pavyzdžiui, marškinėliams. Nes jie tai tokių norėtų. Susimąstėme – iš tikrųjų, kodėl? Jei kažkas nori, tai kodėl gi ne?
Kodėl puodeliai?
Na, su marškinėliais yra reikalų – dydžiai, fasonai. Puodeliai irgi būna skirtingų dydžių ir modelių, bet juk nesame jiems kraštutiniškai reiklūs. Nors, jei patinka, prie mėgstamo puodelio prisiriši net labiau nei prie mėgstamo drabužio, kurio vis tiek nedėvėsi kasdien. Taigi draugystė su puodeliu kur kas intymesnė.
Ką reiškia šitas piešinys?
Šio piešinio sukūrimo aplinkybių tiksliai nepamenu, bet kažkodėl kilo noras pavaizduoti medituotoją dviem skirtingais pavidalais – dienos ir nakties. Kadangi piešinys juodai baltas, tai sustiprina priešingų polių, stichijų, energijų balansavimo idėją. Pagalvojau, kad kasdieniniame gyvenime dažnai pamirštame, kad baltoji, pozityvioji dalis yra tik pusė gyvenimo ciklo, kad jos negalėtume įvertinti, jei nebūtų tamsiosios. Taigi, siekdami harmonijos, turime leisti jai būti – ne vengti, o priimti su dėkingumu, kaip ženklą sustoti, apmąstyti, išmokti.
Kur galima nusipirkti puodelį?
Kol kas išleidome nedidelį tiražą, taigi galbūt ir ne visiems norintiems pavyks įsigyti. Partneriais pasirinkome dvi vietas, kurios labiausiai atitinka mūsų pasaulėžiūrą ir stilių – tai nauja moteriškumo studija „Vilkės namai“, įsikūrę „Ogmios mieste“, ir mūsų mėgstamiausia kavinė Vilniaus centre „Small talk“.
Ar bus daugiau StrelkaBelka daiktų?
Idėjų turime ir norėtume seriją išplėsti. Juolab, kad piešinių jau pakaktų ir metų kalendoriui. Kiekvienas jų turi savo nuotaiką ir žinutę, kurią reikia suderinti su daikto funkcija. Pavyzdžiui, puodelis gali priminti, kad verta bent 5-10 minučių per parą pabūti ramiai ir sąmoningai: ryte pasvajoti, ko norėtum iš prasidedančios dienos, o vakare padėkoti už tai, ką per dieną patyrei. Tai tikrai veiksmingas ritualas, padedantis susibalansuoti, matyti prasmę čia ir dabar.
Dabar klausimas, kurio niekas nepaklausė: ant daiktų bus piešiniai, kurie iliustravo rubrikos „Nuoga tiesa“ tekstus. Koks ryšys tarp daiktų ir tekstų?
„Nuogos tiesos“ tekstai skirti panarplioti temas, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo savaime aiškios, bet kartu apaugusios stereotipais. Jose iš naujo bandau atsakyti į klausimus sąmoningai, remdamasi ir savo patirtimi, ir gerokai protingesnių už mane įžvalgomis. Daug kam tie tekstai atrodo „nevalgomi“, tačiau greta greito judėjimo išpažinėjų gyvena žmonės, matantys vertę klasikiniuose dalykuose – lėtam maiste, analoginėj fotografijoj, giliuose pokalbiuose, rimtų knygų skaityme, ne masinės gamybos daiktuose. Kaip ir minėjau, darydami kažką lėtai, atsiduodami veiksmo tėkmei, esame sąmoningesni, geriau apčiuopiame savo veiksmų prasmę ir dėl to esame laimingesni. Norint išsiugdyti sąmoningumo įprotį, reikia, kad kažkas apie nuolat jį primintų, taigi norime kurti daiktus, kurie kas dieną būtų po ranka ar akimis.
„Nuogos tiesos“ piešiniai dažnai gimsta spontaniškai, nežinant temos, bet anksčiau vėliau kiekvienas piešinys su tinkama tema susitinka. Manome, kad panašiu principu daiktai susitiks ir su savo būsimais šeimininkais.
Pantera Švelnioji
Lauksim kalendoriaus :)