Prieš kokius trejetą metų man yra išsprūdusi frazė, kad noriu atrodyti kaip ledai, o kvepėti kaip pyragėlis. Tąkart tai sprendžiau kreminiais ir rausvais atspalviais, „vaflio“ faktūros audiniu, kvepalais su kardamono, cinamono, muskato ir vanilės natomis. Tačiau man imponuoja ir ryškiaspalvis 9-ojo dešimtmečio stilius su transformerį primenančiomis geometrinėmis detalėmis ir sintetiniais audiniais. Atrodo nesuderinama? Tik jau ne „Zefyrui“.

 Nes, šis lietuviško drabužių dizaino prekių ženklas atliepia dar ir japonišką gatvės madą, kuria žavėjausi, kai tik Lietuvoje pasirodė „Fruits“ leidiniai. Ir dėl to „Zefyras“ stipriai žadina mano pavasarinį apetitą. Taigi pagaliau patenkinau savo smalsumą ir sužinojau daugiau iš pačios autorės – Viktorijos Bugajenko.

 

Ar pati mėgstate saldumynus? Jei taip, kokius?

Taip, labai mėgstu. O kolkas skaniausias man veganiškas braunis iš ELSKA coffee.

 Koks buvo jūsų pirmasis sukurtas drabužis – sau ir ne sau?

Sau – suknelė  transformeris, kurią galbūt šį pavasarį prikelsime naujam amplua. Ne sau – kostiumėlis, sijonas ir džemperis su tesktilinių markerių piešiniais. Kam smalsu pamatyti pirmuosius Zefyro drabužius, gali užmesti akį čia.

Kaip atsirado „Zefyro“ pavadinimas?

Zefyro vardas atsirado labai natūraliai. Viskas prasidėjo, kai gavome draugiškos kritikos iš vieno bičiulio, kuris apsirengęs nuo galvos iki kojų “Juodojo Karoliuko” drabužiais pasakė, kad mums vertėtų pagalvoti apie kitą pavadinimą, kuris būtų trumpas, lengvai įsimenamas. Na, o pats pavadinimas atėjo fotosesijos metu – buvau apsivilkusi baltą suknelę ir Julius pasakė, kad su ja atrodau kaip zefyras. Zefyras – tai lyg meno kūriniai, apgalvoti nuo pradžios iki galo. Zefyro išskirtinumas – medžiagų savitumas, jų tarpusavio sinchronas ir spalvų dermė.

 Kaip apibūdintumėt „Zefyro“ stilių?

Dažnai susimąstydavau koks žodis geriausiai apibūdintų Zefyro stilių, bet būdavo gan sunku tokį rasti. Kol kartą viena žymi amerikos fotografė apibūdino Zefyro stilių kaip ‚Quirky elegance‘ (LT žaisminga elegancija). Manau, taiklesnio apibūdinimo nė negalėtų būti.

Dažnai pati būnate „Zefyro“ fotosesijų modelis. Ar kuriate kaip sau ar įsivaizduojate kažkokį tipažą?

Nors daugiausiai kuriu moterims, tačiau labai smagu kurti ir vyrams. Tad atsakyčiau, kad kuriu asmenybėms, kurios pasitiki savimi, yra nepriklausomos nuo komercinės mados, žino kokio rezultato/įspūdžio nori, mėgsta išskirtines detales (šios padeda net patį rimčiausią dalykinį garderobą paversti žaismingu). Mano moters tipažas – klasikinė žavi žaisminga moteris.

 Kiek „Zefyro“ drabužių jūsų pačios garderobe? Kuris jūsų mėgstamiausias?

Kaip bebūtų keista, tačiau mano pačios spintoje Zefyro drabužių ne per daugiausiai. Mano mėgstamiausi balti basic Zefyro marškinėliai ir pilkas džempas, kurį nešiojame kartu su Julium. Tikriausiai iš viso Zefyro drabužių turiu iki 10.

 

Kažkuriame interviu esate minėjusi, kad linkstate prie neutralesnių formų ir spalvų. Kodėl?

Tai priklauso nuo metų laiko ir būsenos. Pvz., pavasarį norisi daugiau spalvų, tad impulsyviai gimsta ir spalvingos mozaikos. Apskritai Zefyras labai mėgsta neopreno medžiagą, tad iš šio audinio kuriami drabužiai jau savaime yra futuristiniai, patogių siluetų, tvirtų formų.

Ar esate suplanavę kokį naują „saldėsį“ šiam pavasariui?

Gaaalbūt :) tikrai kiekvieną pavasarį Zefyro namuose gimsta naujas augalas, kurio dizainas prigyja arba ne ;] pastarieji metai buvo derlingi ir atnešantys vis naujų atspalvių žiedus.

Ačiū už atsakymus ir linkime kūrybinės bei komercinės sėkmės:)